O mně2018-12-02T09:15:24+00:00

ŠŤASTNÁ HLAVA ALEXKA

Jogínka a meditační koučka Alexandra Kroppová, projekt vytvořila se záměrem zlepšit mentální zdraví a zjemnit soužití lidí ve společnosti, protože věří, že přinese mnohým do života více štěstí a radosti. Účastníky programu čeká pravidelná relaxace, mentální uklidnění a uvolnění emočního vypětí. Díky pravidelné meditační praxi se sníží hladina stresu, mysl se utiší a vyčistí. Alexandra studovala tibetský budhismus a meditační praxe v sídle Jeho Svatosti 14. Dalajlámy v Indii a podle jeho učení vede kurzy a meditační hodiny bdělé pozornosti/mysli, aby tak pomohla lidem, kteří se cítí vyhořelí, vystresovaní, trpí úzkostí, depresemi a jsou celkově nešťastní. Jednoduché techniky meditace chce zpřístupnit široké veřejnosti, aby lidé pochopili, že tato mentální medicína není jen pro jogíny a ezoterické nadšence, ale pro každého, obyčejného lidského jedince.

Józe a meditaci propadla po úrazu ramena, když byla nehybná. Po světě sbírá zkušenosti a certifikáty: lektorka jógy (Lombok – 200Hrs TTC), reiki – Indie, mindfulness meditace s tibetskými mnichy. Nabízí online spirituální koučink, osobní zpovědnici a rady pro digitální nomády.

Prostřednictvím pravidelného povzbuzování dosahují klienti dlouhodobých benefitů – pozitivního stavu mysli, žijí více v přítomnosti, netrápí se minulostí ani se neobávají budoucnosti. Cílem je soustavná transformace osobnosti a plnohodnotnější prožívání současnosti.

Každý potřebuje povzbuzení, když si neví rady. A od toho jsem tady!


Alexandra Kroppová
– světoběžnice – sólo cestovatelka, influencerka, spisovatelka – průvodkyně do neznáma, která se vydala do světa uchopit své životní poslání a převést ho v každodenní realitu sdílení i altruistické pomoci. Pohodlí domova vyměnila s radostí za nejistotu dobrodružství při cestování a už několik let se věnuje dobrovolnické činnosti ve světě a pomáhá těm, kteří to potřebují. Na své cestě obrody dospěla k závěru, že když materiálno smění za smysluplné prožívání plnohodnotných dní, pak život dává větší smysl a je šťastná a radostná. Po celou dobu se věnovala dobrovolnictví (např. Green School, green-books.org, Bali Spirit Festival, Rogpa).

Svými aktivitami a projekty obohacuje ostatní a naplňuje tak svůj osobní úděl. Tvrdí, že jakmile naleznete lásku k sobě, až pak ji můžete dávat i ostatním, nejen lidem, ale i zvířatům a přírodě. Její životní filosofie zní: „Přijímej a sdílej” a tajným přáním je, aby motivovala druhé k uchopení vlastního osudu, následování hlasu svého srdce v touze po naplnění autenticity a prožití originálního osobního příběhu, jenž je protkaný smysluplnými dny společně s vychutnáváním si spokojené radostné přítomnosti nevšedností.

Spiritualitě a józe se věnuje soustavně od úrazu ramene v roce 2010, kdy byla několik měsíců nehybná a díky němuž změnila životní priority i vnímání světa. Od té toby se snaží být vědomá a nápomocná. Žila několik let na Bali, v indických Himalájích, kde žila v blízkosti chrámu Jeho Svatosti 14. Dalajlámy a věnovala se studiu tibetského budhismu. Pobývala v ašrámech v Indii, kde studovala do hloubky jógu.

Díky tomu, že přežila zemětřesení v Nepálu (25. dubna 2015 na treku kolem Manaslu) ví, jak být užitečná při dobrovolnických aktivitách v zemích třetího světa či s jakými „legracemi a ne-náhodami” se cestovatelé potýkají při putování po zeměkouli. Motivační rady a moudré tipy nabízím všem, co mají zájem žít život s radostí, vášní a optimistickým nábojem. Její aspirací je sdílení vlastního osobního příběhu:„Cesta životem snovým a smysluplným, okořeněná inspirací a motivací pro druhé k žití plnohodnotných dní” prostřednictvím blogování neje o cestování, ale i o spirituálním prozření: SAMA NA CESTÁCH             https://www.samanacestach.cz

Procestováno má 60+ zemí za 40 let pobytu na Zemi. Tvrdí, že: „Nejde o to, kolik toho člověk vidí, ale jaké za sebou zanechává stopy.“

Je autorkou eKnih:

DALAJLÁMU VIDÍM ČASTĚJI NEŽ MOJI MÁMU

SAMA NA CESTÁCH – MOJE CESTA

SPIRITUÁLNÍ PRŮVODCE NA BALI

GREEN SCHOOL BALI A DOBROVOLNIČENÍ JAKO VĚDOMÁ POMOC DRUHÝM

Ke stažení ve formátu pdf na https://www.samanacestach.cz/e-knihy.

V rámci virtuálních konzultací nabízí zpovědnici lidem, kteří se trápí v těžké životní situaci, spirituální koučink nebo zprostředkovává rady pro začínající cestovatele a nomády. Připravuje lidi na cestu smysluplného žití za hranicemi vlastního potenciálu a obrodné energetické exploze, jež vyčistí vše nepotřebné, co zaclání v ideálním životě. Může být také vaší osobní průvodkyní po celém světě a hlavně tom vnitřním.

SLUŽBY

https://www.samanacestach.cz/sluzby

SOCIÁLNÍ SÍTĚ:

www.facebook.com/samanacestach

www.instagram.com/chicsoultraveler

https://youtu.be/W6mgI3Bgei8.

V zahraničí vystupuje pod pseudonymem CHIC SOUL TRAVELER   www.chicsoultravel.com.